جک خودروبر و معرفی #2 نوع ار انواع جک ها و بالابرهای خودرو!

شاخص جک خودروبر

شاخص جک خودروبران پارسا


جک خودروبر و بالابر خودرو به دلیل شرایطی مانند عدم توانایی در ساخت است. رمپ پارکینگ یا فضای محدود در ساختمان ها طرفداران زیادی دارند. به منظور تامین حداکثر تعداد پارکینگ، به دلیل محدودیت سطح زمین و افزایش کارایی فضای موجود بود. به جای رمپ از آسانسورهای کابین استفاده می شود.

با توجه به شرایطی مانند عدم اجرای رمپ پارکینگ یا محدود بودن فضای ساختمان، بالابر خودرو طرفداران زیادی دارد و با توجه به محدود بودن مساحت زمین، افزایش کارایی فضای موجود، برای تامین حداکثری به جای رمپ از بالابر خودرو استفاده می شود.

فهرست موارد این مطالب در باره ی جک خودروبر

سیستم جک خودرو بر کابین به چه صورت است ؟

معرفی بعضی مشخصات و ویژگی های آسانسور و جک خودرو

انواع بالابر ها ی خودرو ی هیدرولیکی و کششی

معرفی ویژگی ها و مشخصه ها ی جک خودرو بر

مشخصات فنی بالابر خودرو و جک خودرو بر

بالابر خودرو در پارکینگ و جایگزینی برای جک خودرو

مراحل اجرا و شروع کار آسانسور و جک خودرو بر

نتیجه گیری

سوالات

فهرست تصاویر

جک خودرو بر 1| سیستم انواع جک

جک خودرو بر 2| انواع بالابر

جک خودرو بر 3| ویژگی های بالابر

عنوان جک خودروبر
نویسنده نگین شیخ الاسلامی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1760
زمان مطالعه 17

سیستم جک خودروبر کابین به چه صورت است ؟

هیدرولیک: سیستم محرکه این آسانسورها در حالت هیدرولیک و کششی قابل تحقق است. در بالابرهای هیدرولیک عمدتاً به صورت جک مستقیم از زیر یا جک جانبی دو طرفه کار می‌کنند. که می‌تواند خودرو را تا ارتفاع 4 طبقه حرکت دهد. که به دلیل محدودیت طول جک هیدرولیک است. در بالابر خودرو، طول سوراخ جک باید برابر با طول سوراخ جک باشد. که باید از پایین سوراخ شروع شود تا طول آن حدود 50 سانتی متر بیشتر از طول جک باشد. برای دیدن جک خودرو بر 1 اینجا را مشاهده فرمایید.

کشش: اگر ارتفاع از این مقدار بیشتر شود، باید از آسانسور کششی استفاده شود. به طور معمول، ابعاد کالسکه حداقل 270 سانتی متر عرض و 5.5 متر عمق در هنگام پیاده شدن راننده است. در این نوع آسانسور اگر آسانسور هیدرولیک باشد. فرمان اضافه بار اضافه بار را به پنل اعلام می کند. و از حرکت کابین جلوگیری می کند.

معرفی جک خودروبر

معرفی جک خودرو خودروبران پارسا

جک خودرو بر 1| سیستم انواع جک

معرفی بعضی مشخصات و ویژگی های آسانسور و جک خودرو

ظرفیت: جک خودروبر در ظرفیت های مختلف از 3 تن تا 7 تن موجود است.

درب آسانسور: معمولا کابین این نوع آسانسورها تک در یا در پیچ در پیچ (تونل) می باشد. در حالی که کابین آسانسور دو در مجهز به دو صفحه شست است. که دسترسی راننده به انگشت شست را راحت می کند. پانل در هنگام ورود و خروج این آسانسورها برای درب های لولایی، درب اتوماتیک و دروازه است. در انواع سایزهای مختلف نیز موجود می باشد.

در آسانسور کابین از آنجایی که عمق کابین بین 5 تا 6 متر است. برای حفظ تعادل نیروهای دینامیکی و استاتیکی کابین از دو جفت ریل راهنما استفاده می شود. که از این ریل های راهنما به عنوان استفاده می شود. هادی ها، و بار کاملاً روی جک است. هنگامی که کابین وارد کابین آسانسور می شود، به خصوص در طبقات بالاتر، روغن موجود در جک ها و شیلنگ های هیدرولیک به دلیل ورود بار به داخل کابین متراکم می شود. و در نتیجه اختلاف ارتفاع بین کابین و کف ایجاد می شود. در این زمان، فرمان دستور تراز کردن مجدد را به کابین آسانسور صادر می کند. و سطح مجدد به طور خودکار تکمیل می شود.

ضمناً با توجه به ابعاد کابین آسانسور باید فضای کاری مناسب یعنی حداقل ارتفاع 180 سانتی متر است. برای تمامی معابر منتهی به کابین آسانسور و فضاهای داخلی آن وجود داشته باشد. بالابر خودرو یکی از بزرگترین بالابرهای صنعت است. به دلیل فشار تنشی روی ریل های هادی، معمولاً به صورت ریل معمولی به صورت بال پهن ساخته می شوند. ضمناً در طول فرآیند آهنگری باید دقت شود. که فاصله کلاف های آهنگری از 190 سانتی متر بیشتر نشود. تا ریل به دلیل نیروی کششی ایجاد شده. در داخل و خارج از کابین از استحکام کافی برخوردار باشد.

 انواع بالابر ها ی خودرو ی هیدرولیکی و کششی

بالابر ماشین بر از لحاظ ارتفاع محدودیت ندارد ولی بهتر است تا ارتفاع ۳ طبقه ، از سیستم هیدرولیک و بالاتر از آن از سیستم کششی استفاده گردد.

هیدرولیکی: در آسانسورهای هیدرولیک که عمدتاً به صورت جک مستقیم از زیر و یا جک بغل دو طرف از دو طرفه اجرا می‌شوند این امکان وجود دارد که خودرو را تا ارتفاع حداکثر چهار طبقه جابجا کند دلیل این موضوع محدودیت در طول جکهای هیدرولیک می‌باشد در بالابرهای خودروبر با جک مستقیم از زیر طول چاله جک می بایستی به اندازه کورس حرکتی بوده و چاله از کف چاهک شروع شده و به اندازه حدود 50 سانتی متر بیشتر از طول جک تمام شود. از جک خودرو بر 2 دیدن کنید.

کششی: در صورتی که جک خودروبر ارتفاع بیش از این مقدار باشد می بایستی از بالابر های کششی استفاده شود معمولاً ابعاد کابین های خودرو بر حداقل عرض 7/2 متر جهت پیاده شدن راننده و عمق 5/5 متر می باشند.

کاربرد جک خودروبر

کاربرد جک خودروبران پارسا

جک خودرو بر 2| انواع بالابر

معرفی ویژگی ها و مشخصه ها ی جک خودروبر

  • برق مصرفی ۳ فاز نیاز دارد.
  • بالابر ماشین بر در مکان‌هایی مانند پارکینگ آپارتمان تعمیرگاه های خودرو انبارهای بزرگ می تواند جایگزین مناسب برای رمپ باشد بالابر خودرو به دو صورت جک مستقیم و یا جک غیر مستقیم که برای ماشین بر با سیستم جک مستقیم باید یک چاه حفر شود که عمق آن برابر ارتفاع حرکت جک می باشد. از جک خودرو بر 3 دیدن کنید.
  • ظرفیت خودروبر باید حداقل ۲۵۰۰ کیلوگرم باشد بالابر ماشین بر می‌تواند با کابین و یا بدون کابین و به صورت یک پلتفرم اجرا گردد. جهت اطلاعات بیشتر راجب قیمت کرایه خودرو بر و معرفی ردیاب خودرو و #3 روش کاهش هزینه سوخت! را مطالعه کنید.
انواع جک خودروبر

انواع جک خودروبران پارسا

 جک خودرو بر 3| ویژگی های بالابر

مشخصات فنی بالابر خودرو و جک خودروبر

ظرفیت باربری بالابر خودرو معمولاً بین 2.5-7 تن و اندازه آن 5.2-3 متر در 4.5-6 متر است. تا ارتفاعات سه طبقه، برای ارتفاعات بالاتر، بالابر کششی 2 در 1 یا بالابر بدون دنده 2 در 1 یا سیستم 4 در 1 توصیه می شود. ارتفاع لازم برای بالابر هیدرولیک برای رفتن از ایستگاه اول به زیر سقف تقریباً 30.30 تصور می شود. همچنین برای موتور آسانسور اتاقی با حداقل ابعاد 3.5*1.8 سانتی متر در کنار کانال آسانسور با نور و تهویه مناسب قرار دهید. بالابرهای هیدرولیک یا کششی برای ضربات کوتاه کمتر از 6 متر و بالابرهای کششی برای ضربات متوسط ​​و بلند توصیه می شوند.

در طراحی ساختمان باید فضای مورد نیاز اتاق ماشین آسانسور در کنار چاه آسانسور، فضای مورد نیاز گودال و ارتفاع لازم برای آسانسور بالای سر در نظر گرفته شود و در صورت کافی بودن فضا، کابین آسانسور بهترین طراحی با عرض دهانه چاه حدود 2700 میلی متر است. این امر باعث می شود تا در مواقع اضطراری فضای لازم برای خروج راننده فراهم شود.

در بیشتر موارد، ناسل بالابر خودرو در کنار چاه آسانسور قرار دارد که بسته به نوع سیستم ممکن است 12 متر با آن فاصله داشته باشد. ابعاد کابین تقریباً 2.5*5.2 و ارتفاع آن حداقل دو متر است.

بالابر خودرو در پارکینگ و جایگزینی برای جک خودرو بر

ساخت پارکینگ در طبقات به رمپ (سطوح شیبدار) نیاز دارد تا دسترسی به طبقات پارکینگ را امکان پذیر کند، اما ساخت رمپ ها منجر به کاهش شدید بازده یا کارایی استفاده از کف می شود و فراهم کردن فضای پارک بیشتر را ضروری می کند، البته در در یک ساختمان با یک ساختمان. سازندگان واحدهای سطح بالا باید فضاهای پارکینگ طبقاتی بیشتری را در نظر بگیرند که به معنای سربار بیشتر برای سازنده است.

یکی از کاربردهای اصلی بالابر خودرو استفاده جک خودروبر از آن به جای رمپ در ساختمان های چند طبقه است، بنابراین سازندگان ساختمان ها نیازی به ساخت طبقات اضافی برای پارکینگ ندارند، استفاده از بالابر خودرو می تواند در هزینه های ساخت و ساز بسیار صرفه جویی کند. در شهرهایی با ترافیک سنگین و جمعیت زیاد که مردم با کمبود جای پارک مواجه هستند بسیار مفید است.

بالابر خودرو جایگزینی برای رمپ های مشکل ساز در ساختمان ها است و قادر است خودروها را به صورت عمودی بین طبقات حرکت دهد. امروزه از بالابر خودرو در ساختمان هایی با رمپ بسیار شیب دار استفاده می شود که خودروهای شاسی بلند در آن گیر می کنند و یا احتمال عدم ساخت رمپ به دلیل اشغال زیاد وجود دارد و یا می توانند راه حل مناسبی برای انتقال مستقیم خودروها در انبارها باشند.

به طور معمول، بالابر خودرو ظرفیت تولید بین 2.5 تا 7 تن و ابعاد 2.5 تا 3 متر در 4.5 تا 6 متر دارد. ارتفاع جک محدودیتی ندارد اما برای بالابرهای هیدرولیک ارتفاع مناسب حدود 3.30 متر از اولین توقف زیر سقف تعیین می شود.

مراحل اجرا و شروع کار آسانسور و جک خودرو بر

مراحل اجرای این نوع آسانسورها به شرح زیر است:

  • پس از بازدید از گودال آسانسور ابتدا بعد برداری را کامل کنید.
  • سپس میز آهنگری که سازه اصلی آسانسور است اجرا می شود و ریل ها به وسیله براکت ها بر روی آن سوار می شوند.
  • اتوهای مورد استفاده در ساخت و ساز حداقل زاویه و میخ فورجی درجه 12 هستند.
  • پس از اندازه گیری ابعاد مسیرها و درب های نصب شده، عملیات کنترل کیفی و همچنین ابعاد ساخت کابین خلبان انجام خواهد شد.
  • پس از ساخت و نصب کابین آسانسور و لوازم جانبی، عملیات راه اندازی نهایی آغاز می شود.
  • در نهایت، با نصب پانل ها و سیم کشی مربوطه جک خودروبر، آسانسور برای آزمایش بار آماده خواهد شد.

به طور کلی در نصب تمامی آسانسورها اجرای سکوی ریل درب یکی از موارد بسیار مهم است. و باید دقت بالایی حاصل شود. تا پس از دویدن، حرکت نرم کابین و تطبیق آسانسور انجام شود. درهایی که باز و بسته می شوند نتیجه آن است.

نتیجه گیری در مورد جک خودرو بر از مقاله

آسانسورهای اتومبیل یکی از بزرگترین انواع آسانسورها هستند و برای حمل اتومبیل به طبقات مورد استفاده قرار می گیرند. برای بالابر خودرو محدودیت ارتفاعی وجود ندارد، اما بهتر است از هیدرولیک تا ارتفاع سه طبقه و سیستم کشش بالاتر استفاده شود. به طور کلی در نصب تمامی آسانسورها اجرای سکوی ریل درب یکی از موارد بسیار مهم است. و باید دقت بالایی حاصل شود. تا پس از دویدن، حرکت نرم کابین و تطبیق آسانسور انجام شود. درهایی که باز و بسته می شوند نتیجه آن است.

سوالات متداول و رایج احتمالی در مورد جک خودروبر

چند نوع  بالابر خودرو وجود دارد؟

دو نوع بالابر خودرو هیدرولیکی و کششی وجود دارد.

ظرفیت جک های خودروبر چه مقدار است؟

معمولاً بین 2.5-7 تن و اندازه آن 5.2-3 متر در 4.5-6 متر است.

عمق آسانسور کابین چقدر است؟

در آسانسور کابین از آنجایی که عمق کابین بین 5 تا 6 متر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به خودروبر نیاز دارید؟ تماس بگیرید